Hledání na blogu
Nejnovější komentáře
Bez komentáře

Precizní filtry IMS pro pákové kávovary

Precizní filtry IMS byly uvedeny v roce 2011 ve spolupráci s významným výrobcem espresso kávovarů v rámci přípravy na certifikaci strojů pro sponzoring  Mistrovství světa baristů. Požadavkem bylo vyvinout filtry s homogenními průměry otvorů a typy perforace
pro konstantní extrakci kávy podle parametrů WCE. IMS přispěl svými technologickými zkušenostmi při studiu profilů filtrování a ve spolupráci s baristy šampiony, mezinárodními společnostmi a kvalitními pražírnami kávy vyvinul standard, který uspokojil i ty nejnáročnější chuťové buňky.
IMS věnoval velkou pozornost usnadnění používání a konstantnímu výkonu, studoval řešení, která pomohou udržet stejný filtrační profil, čistotu a hygienu i při intenzivním použití. Filtr je srdcem extrakce kávy espresso a s IMS je vždy zaručen nejlepší výkon.

Při výrobě filtrů se používají různé dokončovací metody, jako např.:
TUMBLING - mechanická povrchová úprava, která odstraňuje otřepy, povrch oceli je tak kompaktnější.
PICKLING - příprava kovu odstraněním oleje, oxidů a jiných nečistot.
ELECTROPOLISHING - leští, odstraňuje otřepy a činí povrch leštěným, jasnějším.
POST TREATMENT - odstraňuje zbytky po leštění. Filtr je tak po celém obvodu lesklý a vyleštěný i uvnitř otvorů. Jasný a vyleštěný povrch zabraňuje ulpívání nečistot a usnadňuje čištění. Filtr bez zbytků kávy extrahuje pouze čerstvě namletou kávu, díky tomu je tato fáze procesu vždy rychlejší a zaručuje optimální výsledek.

Průměr otvorů ve filtru je 0,3 mm.
Takový průměr umožňuje správnou rovnováhu mezi blokováním látek, které nesmějí projít do šálku a extrakcí plné a krémové kávy espresso s aromatickými podtóny.

Tvar otvorů je kruhový s kuželovitým průřezem. Vnitřní povrch perforací IMS je vyleštěný a nemá žádné rohy ani otřepy. Tyto jedinečné vlastnosti umožňují kávě vyklouznout ven bez překážek. Počet otvorů a jejich rozmístění se u jednotlivých modelů filtrů liší v závislosti na tvaru a výšce filtru.

Označování filtrů

Na okraji filtru jsou vyznačeny kódem jeho parametry.

Detaily o značení filtrů a sortiment firmy IMS naleznete na stránkách výrobce IMS

Zanechat komentář
zanechte odpověď
Chcete-li přidat komentář, přihlaste se.

Menu

Sdílet

QR kód

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro používání seznamů přání

Přihlásit se

Vytvořte si bezplatný účet pro ukládání oblíbených položek.

Přihlásit se