Hledání na blogu
Nejnovější komentáře
Bez komentáře

Precizní filtry IMS pro pákové kávovary

Precizní filtry IMS byly uvedeny v roce 2011 ve spolupráci s významným výrobcem espresso kávovarů v rámci přípravy na certifikaci strojů pro sponzoring  Mistrovství světa baristů. Požadavkem bylo vyvinout filtry s homogenními průměry otvorů a typy perforace
pro konstantní extrakci kávy podle parametrů WCE. IMS přispěl svými technologickými zkušenostmi při studiu profilů filtrování a ve spolupráci s baristy šampiony, mezinárodními společnostmi a kvalitními pražírnami kávy vyvinul standard, který uspokojil i ty nejnáročnější chuťové buňky.
IMS věnoval velkou pozornost usnadnění používání a konstantnímu výkonu, studoval řešení, která pomohou udržet stejný filtrační profil, čistotu a hygienu i při intenzivním použití. Filtr je srdcem extrakce kávy espresso a s IMS je vždy zaručen nejlepší výkon.

Při výrobě filtrů se používají různé dokončovací metody, jako např.:
TUMBLING - mechanická povrchová úprava, která odstraňuje otřepy, povrch oceli je tak kompaktnější.
PICKLING - příprava kovu odstraněním oleje, oxidů a jiných nečistot.
ELECTROPOLISHING - leští, odstraňuje otřepy a činí povrch leštěným, jasnějším.
POST TREATMENT - odstraňuje zbytky po leštění. Filtr je tak po celém obvodu lesklý a vyleštěný i uvnitř otvorů. Jasný a vyleštěný povrch zabraňuje ulpívání nečistot a usnadňuje čištění. Filtr bez zbytků kávy extrahuje pouze čerstvě namletou kávu, díky tomu je tato fáze procesu vždy rychlejší a zaručuje optimální výsledek.

Průměr otvorů ve filtru je 0,3 mm.
Takový průměr umožňuje správnou rovnováhu mezi blokováním látek, které nesmějí projít do šálku a extrakcí plné a krémové kávy espresso s aromatickými podtóny.

Tvar otvorů je kruhový s kuželovitým průřezem. Vnitřní povrch perforací IMS je vyleštěný a nemá žádné rohy ani otřepy. Tyto jedinečné vlastnosti umožňují kávě vyklouznout ven bez překážek. Počet otvorů a jejich rozmístění se u jednotlivých modelů filtrů liší v závislosti na tvaru a výšce filtru.

Označování filtrů

Na okraji filtru jsou vyznačeny kódem jeho parametry.

Detaily o značení filtrů a sortiment firmy IMS naleznete na stránkách výrobce IMS

Zanechat komentář
zanechte odpověď
Chcete-li přidat komentář, přihlaste se.

Menu

Sdílet

QR kód

Nastavení

Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si bezplatný účet pro používání seznamů přání

Přihlásit se

Vytvořte si bezplatný účet pro ukládání oblíbených položek.

Přihlásit se